Port Pieśni Pracy – Zimowa Rozgrzewka

Gdy aura nie sprzyja, my mamy na to radę – zimowa rozgrzewka Portu Pieśni Pracy rozbudzi znów marzenia o dalekich podróżach, ciepłych morzach i tęsknocie za wolnością w samym środku styczniowej zawieruchy za oknem. By nie zapomnieć o letniej sierpniowej edycji festiwalu, która majaczy dopiero gdzieś na horyzoncie, trzeba rozgrzać gardła i przywołać wspomnienia minionych wojaży – tych pełnych słońca, ale może i w rejony polarne.

Do tego nawiązuje tegoroczna wizualizacja rozgrzewki, o tym też możemy posłuchać w tekstach zaproszonych gości. Zaśpiewają dla nas Perły i Łotry, których w Tychach przedstawiać nie trzeba, ale i sąsiedzi zza miedzy. Należą do nich North Cape: pięciu mężczyzn, pięć głosów, pięć mikrofonów, którym właśnie tyle wystarczy, by tworzyć muzykę, bo pszczynianie zaprezentują się śpiewając a’capella i zabierając zebranych w muzyczną podróż przez folk morski i szanty aż do pieśni z nurtu spirituals. Które zdominują koncert w Tychach? Przekonamy się w sobotni wieczór, który zwieńczy wyczekiwany przez wielu występ gości z Trójmiasta. Formacja to błyskotliwość i wirtuozeria tekstów Jacka Jakubowskiego i Krzysztofa Jurkiewicza w połączeniu ze skocznymi i subtelnymi melodiami, które zapadają w pamięć, prowadzą przez zieloność irlandzkich wzgórz i porywają w daleką podróż w nieznane.

Nie zabraknie atrakcji dla dużych i małych – by jeszcze pełniej poczuć się jak na najprawdziwszym statku, organizatorzy zachęcają najmłodszych (ale i tych starszych, którym płynie w żyłach żeglarska krew) do wcielania się w rolę żeglarzy, marynarzy i piratów na pokładzie Andromedy, której kubryk zamieni się w kreatywne miejsce dla każdego.

Komentarze ( 0 )

    Napisz komentarz

    Twój email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone *