Wyjątkowy prezent na dzień kobiet

Często słyszy się, że książki są zwierciadłem, w którym możemy zobaczyć swoje wnętrze. Która kobieta nie przegląda się w lustrze? Jednak Paniom nie zależy tylko na zewnętrznej- powierzchownej stronie swojej urody. Kobiety lubią dbać o swoją duszę. Dlatego właśnie, kiedy wybieramy prezenty na dzień kobiet, warto sięgnąć po książki. Zostają one z nami na długo i mogą dostarczyć wspaniałych emocji. Książki są nie tylko niebanalnym prezentem, ale i piękną ozdobą naszego domu.

Jak znaleźć wyjątkową książkę na prezent?

Wiele osób, szczególnie panów myśląc o sprezentowaniu kobiecie książki w tym wyjątkowym dniu, zastanawia się jak trafić w gusta drugiej osoby. Jeżeli nie rozmawialiście nigdy na ten temat i nie wiecie jakie książki wywarły na paniach największe wrażenie, warto zdać się na opinie zamieszczane w internecie. Gdzie znajdziecie takie opinie? O to kilka źródeł:

  • księgarnie internetowe- zawierają nie tylko opisy danych pozycji, ale często również recenzję od osób, które już daną książkę przeczytały,
  • blogi poświęcone recenzowaniu książek. Znajdziecie tam przede wszystkim nowości wydawnicze,
  • Instagram- również tam po wpisaniu odpowiedniego tagu odnajdziecie profile osób, które kochają książki, czytają ich naprawdę dużo i wiedzą “co w trawie piszczy”.

Prezenty na dzień kobiet powinny umilić obdarowanym czas i dostarczać pozytywnych emocji. Sięgajmy zatem po pozycje, które pozwolą zanurzyć się w lekturę z kawą na kanapie, a  nie poradniki czy pozycje naukowe. No chyba, że bardzo dobrze znacie adresatkę prezentu i wiecie, że takie książki sprawią jej największą radość.

Perełki wydawnicze na prezent

Co można polecić jako prezent na dzień kobiet. Oto przykładowe pozycje, które wybraliśmy spośród milionów:

  • “Ostatni” Maja Lunde- to trzeci tom z tetralogii dotyczącej problemów klimatycznych na świecie. Jest to pięknie napisana powieść, która zbiera mnóstwo pozytywnych opini. Pięknie wydana, wciągająca i inspirująca.
  • “Pisarka” Katarzyna Michalak- jest to powieść obyczajowa, nasyconą głębokimi emocjami. Z pewnością dostarczy wielu wzruszeń i wciągnie na wiele godzin.
  • “Gambit królowej” Walter Tevis- tytuł wielu osobom znany dzięki serialowi wyemitowanemu przez Netflix. Przepiękna książka o poszukiwaniu sensu w życiu i odkrywaniu tego co naprawdę ważne.

To tylko kilka pozycji, a można by je wymieniać bez końca. Tak popularny obecnie gatunek jakim jest kryminał, dostarcza mnóstwa godnych polecenia tytułów. Wybierz więc gatunek i zacznij przeglądać, a na jednej książce się nie skończy. Czytanie wciąga i wzbogaca. Dostarcza również mnóstwa tematów do rozmów.